O Firmie : Systemy ERP

Systemy ERP są to systemy informatyczne wspomagające funkcjonowanie i zarządzanie niemalże wszystkimi obszarami działalności przedsiębiorstwa. Inaczej mówiąc są to systemy, które swoim zakresem obejmują rachunkowość, controlling, sprzedaż i dystrybucję, gospodarkę materiałową, magazynową, remontową, zakupy, planowanie, produkcję, kontrolę jakości i wiele innych działów biznesu.

Systemy ERP wywodzą się z systemów typu MRP (Materials Requirements Planning), które powstały by wspomagać proces planowania potrzeb materiałowych pod produkcję lub sprzedaż. Następnie systemy te zostały poszerzone o następne działy przedsiebiorstwa przekształcając się w systemy, początkowo, MRP II (Manufacturing Resource Planning), a ostatecznie ERP (Enterprise Resource Planning) obejmując całość procesów biznesowych przedsiębiorstwa.

W krótkim czasie do systemów ERP dołączyły systemy hurtowni danych wspomagające raportowanie i analizowanie gromadzonych w systemach ERP danych (dostarczające np. analizy sprzedażowe, analizy zyskowności produktów, kategorii itp.)

Następnie powstały systemy służace do integracji systemów ERP, które pozwalały na szybką wymianę informacji pomiędzy tymi systemami oraz przedsiębiorstwami - partnerami w biznesie. Dostarczają one medium służace do szybkiej wymiany, w formie elektronicznej, takich informacji jak: zamówienia zakupowe, avisa dostaw, zalecenia sprzedażowe, faktury i inne.

W naszej firmie od około 10 lat pacujemy w oparciu o produkty firmy SAP AG:

  • SAP ERP - system wspierający procesy biznesowe przedsiębiorstwa
  • SAP BW - system hurtowni danych oraz narzędzie do ich analiz
  • SAP XI - system służacy do integracji procesów i systemów infromatycznych, pozwalający na wymianę dokumentów i danych pomiędzy partnerami biznesowymi

Więcej szczegółów na temat powyższych systemów znajdziecie Państwo pod adresem internetowym www.sap.com

Warto dodać że systemy firmy SAP to bardzo różnorodne portfolio produktów, które dostosowane są do zróżnicowanych potrzeb biznesowych oraz planów inwestycyjnych przyszłych klientów.

KONTAKT
Tel: 601 673 541
Fax: 52 381 30 88
email: asap@asapconsulting.pl
projektowanie stron www, bydgoszcz